Hrůzostrašný školník

22. září 2011 v 18:53 | Terka |  Povídky
V jednom městečku, jmenovalo se hororová ves, se děli v noci divné věci. Zvláštní byla obrovská škola, která vipadala jako chrám a strašidelný dům dohromady. Byla v dost strašném stavu a školník byl moc mrzutý a líný na to , než aby ji opravil.
Byl to opravdový podivín a děti ho neměly rády. Někdo měl i za to, že školník zešílel, protože ve škole nejspíš straší. Nikdo tam ale nic strašidelného neviděl, ani neslyšel.
Jednou jeden žák 6.třídy, jmenoval se Mirek, byl po škole. A to na hodně dlouho. Domů měl být propuštěn až v 7 hodin večer. Ano, byl to tvrdý trest, ale Mirek si ho zasloužil. Ani vám nebudu říkat, co provedl, ale věřte, že to byla pořádná lumpárna.
Po škole byl s ještě jednou spolužačkou Luckou a s klukem z páté třídy. Jmenoval se Radek a v tomto roce byl po škole asi po dvacáté.
V šest hodin večer učitelka, která je učila odešla do sborovny si něco zařídit. Děti zůstaly ve třídě samy. To se rozdováděli, a protože paní učitelka nešla a nešla, začali se strašit.
Nejdřív na sebe jen tak bafali a ječeli, ale potom začali chodit jako mrtvoly a vydávat strašidelné zvuky.
Asi za půl hodiny přestali, ale paní učitelka pořád nikde. Začali se trochu bát. Sedli si do lavice a dělali úkoly. Mos dlouho to ale nevydrželi. Rozhodli se, že se porozhlédnou po škole.
Všichni se rádi báli, tak jim to neděalo problém.
Vyšli ze třídy. V chodbě poblikávalo slabé světlo. Šli chodbou, sešli schody a vyrazili směrem ke sborovně. Zaťukali va dveře, ale nikdo neotevíral. Mirek vzal za kliku. Dveře se otevřely a děti vešli.
Rozsvítili si a rozhlíželi se po místnosti. Najednou uslyšely zavrzání dveří. Bleskusrychle se otočili. Dveře se zavřely. Všichni se strašně lekli. Cloumali klikou, ale dveře byly zamčené zvenku. Vtom Mirek dostal nápad. Vzal papír a podstrčil ho pod dveře. Potom vindal tuho z propisky a zašťoural s ní v klíčové dirce. Uslyšeli zazvonění klíče, jak spadl na zem. Mirek vindal papír a na něm byl klíč. Mirek rychle odemkl dveře. Otevřeli je a spatřili školníka, jak na ně kouká pohledem šílence. Vedle ležela paní učitelka.
Lucka zareagovala nejrychleji. Vindala mobil, aby zavolala polici a záchranku. Školník se na ni vrhl, aby tomu zabránil, aůe Radek a Mirek jí ochránili.
Policie a sanitka přijela za minutu. Školníka zatkli a odvezli jej do blázince. Paní učitelka odjela v záchrance.
V nemocnici se probudila. Školník jí totiž jen praštil do hlavy. Moc dětem děkovala, že ji zachránili a škola dostala nového školníka. Opravil školu, že vipadala, jako ten nejkrásnější dům na světě a děti ho měly rády.

Konec

Upozornění: Postavy v příběhu jsou zcela vymyšlené. Prosím, nic si neberte osobně.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama